Entrepreneurs Gala – 2022

November 2022 – Presentation of the team at the Gala of Entrepreneurs Buzău

The organizing teams Heart of RoBots
Date November 10, 2022
Location Boema Events Buzău
Participants

Luca, Tudor, Bianca, Ștefania, Maria Dragu

Impact 300 persons
Progress 3 hours

Event development / Desfășurarea evenimentului:


On November 10, 2022, our team had the opportunity to participate in the Gala of Entrepreneurs, an event organized annually in our city. That evening, at the Boema Events restaurant, we were able to present our project to the big business entrepreneurs in our city. For several hours we managed to make known our work over time, the competition we are going to participate in and the purpose for which we were there.
It was the perfect opportunity to learn as many new things as possible from influential people with more experience than ours.
They inspired us tremendously, teaching us different tactics for the marketing and business side. We hope that in the shortest time we can exceed our performance and, why not, inspire others as we were impressed after this event.
A big bonus for our team was also the fact that some important companies noticed us, which was beneficial in obtaining sponsorships. Thus our team grew considerably after this evening.


Pe data de 10 noiembrie 2022, echipa noastră a avut ocazia de a participa la Gala Antreprenorilor, eveniment organizat anual la noi în oraș. În acea seară, la restaurantul Boema Events, ne-am putut prezenta proiectul în fața marilor antreprenori ai firmelor din orașul nostru. Timp de câteva ore am reușit să facem cunoscută munca noastră de-a lungul timpului, competiția la care urmează să participăm și scopul pentru care ne aflam acolo.

A fost ocazia perfectă pentru a învăța cât mai multe lucruri noi de la oamenii influenți, cu mai multă experiență decât a noastră.
Ne-au inspirat extraordinar de mult, învățându-ne diferite tactici pentru partea de marketing și business. Sperăm ca în cel mai scurt timp să ne depășim performanțele și, de ce nu, să inspirăm și noi alte persoane așa cum am rămas noi impresionați după acest eveniment.
Un mare bonus pentru echipa noastră a fost și faptul că ne-au remarcat câteva firme importante, lucru care a fost benefic în obținerea de sponsorizări. Astfel echipa noastră a crescut considerabil în urma acestei seri.


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *